
На Меморіальному комплексі «Дем’янів Лаз» біля Івано-Франківська Президент Віктор Ющенко разом з керівниками області та десятками тисяч прикарпатців вшановує 20-ті роковини розкопок і перепоховань жертв комуністичного режиму в Галичині у 1939–1941 роках. Президент, зокрема, поклав вінок до розкопаних могил.
Після панахиди, яку відслужили владики: Кир Володимир Війтишин – Єпарх Івано-Франківський УГКЦ, Кир Миколай Сімкайло – Єпарх Коломийсько Чернівецький УГКЦ та Владики Іосаф і Іван (УПЦ КП), виступив Президент України. Він зазначив, що важливо знати не лише імена жертв, а й імена катів та імена зрадників. «Відомі 377 імен катів, причетних до масових розстрілів у Дем’яному Лазі ні в чому не винних галичан тільки за те, що вони були українцями», – наголосив Президент. Зокрема, тут у Дем’яному Лазі поховані уже вбиті жертви Станіславської тюрми.

Віктор Ющенко перерахував цвинтарі, місця поховання жертв у різних обласних центрах України. Президент також зазначив, що у багатьох селах України досі стоять комуністичні ідоли. «Хочу запитати українців – народе, в тебе є своя історична пам’ять, своя родинна пам’ять. Час позбавити нашу землю від диявольських символів і відкинути їх на смітник історії. Я впевнений, ми очистимося від скверни», – наголосив Ющенко.
Глава держави подякував патріотам Галичини, товариству «Меморіал», які за радянських часів розкрили злочини тоталітарного режиму. Він зазначив, що півночі читав книгу Романа Круцика «Дем’янів Лаз. Геноцид Галичини».Сила цієї книги, за словами Президента, в тому, що вона називає не лише героїв, а й жертв та тиранів. Ющенко додав, що кожен десятий мешканець Галичини зазнав репресії. Каральні загони НКВС поводили себе тут з брутальністю окупантів. Разом з червоноармійцями, сюди прибули професійні кати НКВС. «І тепер, коли ми знаємо усю правду, хто може звинуватити героїв повстанського опору за те, що вони боронили свою землю», – сказав глава держави.
По завершенні віче Президент відвідав музей жертв комуністичних репресій.
У вшануванні 20-тої роковини розкопок і перепоховань жертв комуністичного режиму в Галичині у 1939–1941 роках також взяли участь семінаристи та настоятелі Івано-Франківської Духовної Семінарії
Інформаційний центр ІФДС
За матеріалами zik.com.ua