«Студійський монах — це той, хто покликаний
сидіти в ногах Христа, як Марія,
і слухати що Бог хоче сказати йому»

владика Венедикт (Алексійчук)

У суботу, 28 квітня учасники Братства Священномученика Йосафата відвідали Свято-Успенську Унівську Лавру Студійського Уставу. Один із чотирьох в Україні і єдиний в УГКЦ монастир, що має статус лаври, найбільшого, найзначущішого монастиря. Це святиня з тривалою і давньою історією, що багато в чому відображає історію самої Української Церкви, з її періодами руйнувань та переслідувань, розквіту й відродження.

Однак уже з часу першої згадки про цю монашу обитель, що припадає на ХІV ст., її називають  духовною твердинею, оплотом Церкви. Поїздка відбулася під духовним проводом духівника Івано-Франківської Духовної Семінарії УГКЦ ієромонаха Романа Кандрача, який належить до отців-студитів. Для наших братів о. Віталій провів екскурсію про історію даного монастиря, де розповів про різні періоди історії цього монастиря. Голова братства брат Михайло Макар, який організував дану поїздку, щиро подякував отцю Віталію та подарував пам’ятну медаль з нагоди 15-ти річчя відновлення діяльності Братства свщмч. Йосафата.

Брати-семінаристи мали нагоду молитися Архієрейську Божественну Літургію, яку очолив Архієпископ і Митрополит Львівський Кир Ігор (Возняк), у співслужінні отців різних архієпархій нашої Церкви. Духовно відпочивши, брати побачили що монаше життя – з його важким і непідсильним для світу аскетичним  ритмом молитви і праці – стає в Уневі зрозумілим навіть тому, хто ніколи й не мислив про монашество.

Набравши зі собою цілющої води, що витікає потічком з-під самісінького престолу Свято-Успенського Унівського храму, учасники поїздки вирушили додому.

Інформаційний відділ Братства Святого свщмч. Йосафата

стаття: Віталій Лесів
фото: Віталій Лесів

Facebook сторінка Братства

 

 

 

Вгору