altІвано-Франківська Духовна Семінарія та ще чотири семінарії України й цілий світ загалом долучились до всесвітньої акції «Година Землі», яку було започатковано в Сіднеї (Австралія) в 2007 році, а через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилося більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу. В 2009 р. приєдналась й Україна, разом з 87 іншими країнами світу, які також долучилася до всесвітньої акції.

З вступним словом звернувся керівник Бюро УГКЦ із питань екології доктор Володимир Шеремета. Він зазначив, що «Година Землі» – це більше, ніж година!  Й що має на меті продемонструвати урядам країн світу, бізнес організаціям та людям, що дії проти глобального потепління не тільки необхідні, але й можливі. Ми повинні діяти щодня, роблячи невеликі кроки назустріч майбутньому без зміни клімату, майбутньому, у якому всі забезпечені природними ресурсами, майбутньому, у якому людина живе в гармонії з природою!

Тому у стінах семінарійного храму о 20:30 год. погасло світло на знак протидії екологічним проблемам сьогодення. Натомість засяяли променисті вогники від свічок у руках студентів-семінаристів, які утворили знамено хреста – перемоги Ісуса над смертю та прояву нового відродження всього живого.

У ту мить, коли засяяло світло свічок, розпочалась Велика Вечірня під гімн прослави Творця світу. Її очолив ректор семінарії прот. Олександр Левицький у співслужінні духівників о. Василя Гоголя та о. Олеся Будзяка, префектів о. Степана Рипньовського й о. Володимира Медвідя, як подяку Богові за все створіння й земні дари даровані нам, а також звертались з проханням піклуватись про світ й про створіння. Вечірню своїм прекрасним співом супроводжував семінарій ний хор «Благовіст».

Степан Витвицький,
Інформаційний центр ІФДС

 

 

 

Go to top