Ось і закінчились різдвяні свята, а з ними і коротенькі зимові вакації. І ми знову в нашій „Аlma Mаtеr”. Цього року перебування студентів-семінаристів саме в цей час , було особливе. До нас у гості прийшов “третій празник”, як співаємо у колядці „Бо прийдуть до тебе три празники в гості”. І цим празником було свято Богоявління ГНІХ.

Святкування розпочалось із навечір’я Богоявління на якому відправлялись Велике Повечір’я та Великі Царські часи. Відправи відбувались за участю Владики Володимира Війтишина, ординарія Івано-Франківської єпархії; Владики Софрона Мудрого ректора Івано-Франківської Теологічної Академії та Владики-емерита Софрона Дмитерка. Після закінчення ми отримали архиєрейське благословення на початок нового навчального семестру. Опісля відбувалася свята Вечеря, на якій також були присутні владики... На ній також пролунало багато колядок, щедрівок, один одному дарували своє найдорожче, свої посмішки.

Це дуже впливало на саму атмосферу, яка була теплою, щирою та радісною. В сам день Богоявління, після закінчення Св. Літургії семінаристи були присутні на великому освячені Йорданської води що відбувалося на площі А. Шептицького, біля Катедрального Собору Св. Воскресіння. Йорданське освячення очолювали Владика Володимир Війтишин та Владика Софрон Мудрий. Після завершення всіх присутніх окроплювали святою водою.

Хочу подякувати усім братам, отцям за те, що це свято ми змогли відзначити у родинному колі. Нехай Йорданська вода, незважаючи ні на вік, ні на стан вашого здоров’я зробить вас сильними та мужніми, щоб терпеливо та достойно дійти до поставленої вам нагороди.

Юрій Виксюк

Вгору