Щороку семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії свщмч. Йосафата в часі різдвяної коляди вирушають до українців греко-католиків в еміграції для того, щоби поділитися з ними радістю народження Господа нашого Ісуса Христа, співаючи та прославляючи Його в колядках. Цей рік також не став винятком та з благословення Високопреосвященного Архієпископа та Митрополита Кир Володимира (Війтишина), а також ректора семінарії прот. Олеся Будзяка семінарійне тріо «Noel» на чолі з віце-ректором прот. Андрієм Чорненком 3 січня вирушили в дорогу.

Подорожуючи містами Італії, семінаристи Олексій Стронський, Павло Момот та Дмитро Котович, допомагали українцям відчути колорит рідної Батьківщини. Розпочалась подорож візитом до українців в містах Парма, П’яченца та Кореджо, де капеланом служить о. Андрій Мацьків. Там отці служили Божественну Літургію, а опісля браття дарували присутнім різдвяну радість, колядуючи та співаючи українських народних пісень. Крім того, протягом цілої подорожі наші земляки мали нагоду прикластись до мощей великого українського святого, покровителя нашої семінарії, священномученика Йосафата.

На свят-вечір були присутні на святкуваннях Передпразденства Різдва на парохії м. Реджо-Емілія, де служить о. Михайло Хром’янчук. Разом з усіма парафіянами, молились там велике повечір’я з литією та Божественну Літургію. Згодом всі присутні мали нагоду насолодитись співом тріо під час концерту, а пізніше чисельна громада об’єдналась у велику родину за святковим столом.

Так само тепло зустріли колядників і в м. Модена, де немала спільнота українців на чолі з парохом о. Тарасом Галаваєм святкували празник Різдва ГНІХ. Спільна коляда семінаристів з парафіянами, надовго залишилась в серцях присутніх добрими та приємними спогадами.

Опісля вирушили до  історичного міста Болонья, де короткий час колядників дуже гостинно приймав о. Михайло Бойко. Там мали нагоду бачити історичні місця міста, відвідали катедральний собор, в якому приклонились перед мощами праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці.

По дорозі до наступного пункту нашої подорожі відвідали містечко Асиж, молились в санктуарії святого Франциска.

На запрошення о. Тараса Максиміва, який ще нещодавно працював на посаді префекта ІФДС, а зараз вже сумлінно та працьовито служить для українців, що перебувають в місті Фоліньйо. Невелика та дуже щира та щедра спільнота була дуже вдячною колядникам за те, що співом звеселили їхні серця.

Опісля, вирушили до міста Пескара на узбережжі Адріатичного моря. Тут семінаристів з отцем віце-ректором приймав о. Любомир Сітко. Для українців відслужили Літургію на свято Обрізання ГНІХ та св. Василія Великого, а також вже традиційно заспівали концерт коляди та української пісні. Окрім того колядували для місцевого італійського єпископа та італійців в катедральному соборі м. Пескара.

Вже другий рік поспіль разом з українцями м. Каттоліка, де служить о. Володимир Медвідь, молились в навечір’я свята Богоявління. Там само, мали нагоду разом з парафіянами розділити другу святу вечерю, яку також називають «щедрою».

На запрошення о. Віктора Двикалюка, колядували для українців, що працюють в Республіці Сан-Марино. Тамтешні парафіяни були щиро зворушені візитом колядників.

На завершення подорожі повернулися до м. Болонья, де разом з усіма присутніми та парохом о. Михайлом Бойком прославляли новонародженого Ісуса через колядки та щедрівки. А в невеликому містечку Ченто, яке стало останнім пунктом подорожі колядники пробудили почуття українців, нагадали про рідних, близьких, Батьківщину.

Хоч втомлені, та сповнені радості колядники повернулися додому, щоби продовжувати прославляти новонародженого Спасителя вже вдома.

Інформаційний центр ІФДС

Вгору