У четвер, 7 лютого, у готелі «Станіславів» з ініціативи і підримки БО «БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», Івано-Франківської Академії Івана Золотоустого та Івано-Франківської міської ради відбулося засідання круглого столу на тему: «Конфлікт. Діалог. Примирення».  У заході взяли участь також і брати-семінаристи ІФДС/ІФА.

Розпочалася конференція з представлення усіх учасників заходу і вітального слова. Першим  доповідачем був о. Андрій Зелінський, котрий розповів про мир в умовах війни і насилля з точки зору Євангелія. «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть» (Мт.5;9) Ця цитата з Святого Письма червоною ниткою пройшла через усю доповідь о. Андрія. «Мир вимагає боротьби, але не силою насилля», – дуже чітко наголошував отець в часі своєї доповіді, пояснюючи як маємо здобувати бажаного миру. Доповідач також  розповів про наслідки від війни. «У часі війни найбільше страждає наша людяність», - промовляв отець до усіх присутніх. На завершення доповіді о. Андрій закликав усіх вчитися бачити красу у всьому, щоб наповнювати себе добром.

Опісля доповіді мали багато відомих і високопоставлених урядовців, науковців і громадських діячів. У доповідях були представлені питання, щодо психологічних, етнічних, політичних, економічних, соціальних конфліктів і способів їх вирішення. Теж було розглянуто певні особливості конфлікту на Сході України: його причини, наслідки, проблеми і перспективи до його подолання. Питання обмірковувалися, як з теоретичної сторони, так і з практичної.

На завершення усі спільно помолилися, дякуючи Богові за цей захід і постановили на основі усіх доповідей і доповнень видати резолюцію, що має підсумувати роботу засідання і нести практичну користь у боротьбі з будь-якими проявами конфліктів.

стаття: Святослав Коткевич

Інформаційний центр ІФДС

Вгору