2 березня за сприянням ректорату Івано-Франківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата та ініціативи відділу зовнішніх зв'язків брати семінаристи відвідали римо-католицьку парафію Ісуса Христа Царя Всесвіту міста Івано-Франківська, де взяли участь у Святій Месі.

Після Меси о. Владислав Іващак, настоятель костелу, коротко розповів браттям про особливості  богослужіння у Західному обряді. Зокрема, розпочав з того, якими можуть бути  постави вірян під час молитви. Отець наголосив, що основним положенням є стояння, адже це позначає готовність людини до дії. Ще о. Владислав говорив про інші дії вірних під час Меси. Особливу увагу приділив історичному контексту розвитку Меси, її особливості у різних регіонах не тільки України, а також і Європи. Отець, розповів, що коліноприклонення є характерним явищем Меси, але заначив, що час і місце такого часто не є однаковий, бо існують різноманітні внутрішні традиції певних спільнот. Ще особливу увагу отець приділив значенню риз і їхньому використанню у Літургії. Розповів про практичне служіння отця, диякона та тих, хто служить біля престолу. Крім того, поділився деякими історіями про Євхаристійні чуда. Під час катехизи о. Владислав охоче відповідав на запитання братів семінаристів.  
Після катехизації голова відділу зовнішніх з’язків, бр. Святослав Макар подякував отцю від імені ректорату і братів семінаристів, а також вручив подарунок за цікаве і фундаментальне пояснення Меси.

стаття: Василь Медик
фото: Святослав Макар

Інформаційний центр ІФДС

Вгору